Stačí důsledně dodržovat zásady

Dnešní doba se jenom hemží řadou civilizačních chorob. Na jedno z předních míst se řadí ALERGIE. Trpí jimi zejména děti, ale v posledních deseti letech byl zaznamenán velký vzestup nově onemocnělých dospělých. Jedná se zejména o alergie na pyl, prach, potraviny a zvířata.
Formy alergií se projevují jako potíže s dýcháním, kýchání, kožní vyrážky, nebo ekzémy, otoky, a v těch nejtěžších případech i anafylaktický šok.
 zvětšený roztoč
Počet sledovaných lidí, kteří trpí nějakou formou alergie, se v ČR vyšplhal ke dvěma a půl milionu.
Lékaři se domnívají, že takový nárůst onemocnění je zapříčiněn jednak nadužíváním léčiv v populaci, a také používání nových chemických látek v zemědělství, ale i jiných odvětvích.
 
Na soužití s alergikem si zvykneme rychle. Kromě dlouhodobé léčby, kterou dotyčný musí často dlouhodobě podstupovat, musíme také změnit podmínky i samotného způsobu bydlení.
Vše určuje lékařská zpráva, ve které je uvedeno, o jaký typ alergie jde.
Pokud bude uveden prach, je třeba se zbavit všech lapačů, jako jsou koberce, závěsy, záclony, nebo sušené rostliny. Podlahy nezametáme, ale vysáváme (dostupné jsou již vysavače pro alergiky) a následně vytřeme. Mokrou cestu odstraníme prach usazený i na nábytku a dalších plochách v bytě.
Kvůli roztočům není zapotřebí měnit matraci. Stačí totiž zakoupit pouze povlak, který ji bezpečně uzavře a zabrání proniknutí těchto potvůrek k hostiteli. Současně takto opatříme i povlak na polštář a přikrývku. Vše pereme při teplotě šedesáti stupňů. Je známo, že roztoče hubí mráz, takže se několikrát za zimu vyplatí na pár hodin vyvětrat matraci s přikrývkou třeba na balkónu.
polštář na matraci
 
Dnes už naštěstí existuje široká škála prostředků, pomáhajících ulevit těm, kteří se potýkají s tímto nepříjemným onemocněním. Snažme se je co nejvíce využívat v každodenním životě, abychom jim pomohli žít pokud možno co nejplnohodnotnější život.  

Posted in Nezařazené